PLK: Z Asseco po kolejną wygraną

10.02.2017 10:26:00 | KKS PRO-BASKET

Już w sobotę o godz. 17,30 przed własną publicznością koszykarze Polfarmexu Kutno podejmować będą Asseco Gdynia.

Aż 92 dni kutnowscy kibice musieli czekać na ligowe zwycięstwo Polfarmexu. W końcu stało się, w kolejce numer 18 koszykarze Miasta Róż zdołali przełamać serię 12 porażek i w wyjazdowym spotkaniu zasłużenie pokonali AZS Koszalin 71:60. Farmaceuci przez trzy kwarty toczyli wyrównany pojedynek z Akademikami, a swoją szansę którą pojawiła się w czwartej kwarcie, wykorzystali w 100 procentach. Ważne dystansowe rzuty trafili Sebastian Kowalczyk oraz D.J. Thompson, po których nie pozwoliliśmy rywalom wrócić do meczu. Najskuteczniejszym strzelcem w tym pojedynku okazał się Sebastian Kowalczyk, który zapisał na swoim koncie 16 punktów. Michał Gabiński z 8 punktami, 7 zbiórkami i 4 blokami miał najwyższy współczynnik evalowy 15.

Nasz kolejny rywal - Asseco Gdynia, w ostatniej kolejce przegrał we własnej hali z Energą Czarnymi Słupsk 65:79. Wyrównany pojedynek toczył się do połowy trzeciej kwarty, ale wówczas „odpalił” Piotr Dąbrowski, który zaaplikował miejscowym cztery trójki. Później podopieczni Przemysława Frasunkiewicza już się nie podnieśli, inaczej jak w meczach kolejki numer 16 i 17. Gdynianie wówczas zwyciężali rzutami w ostatniej sekundzie. Najpierw trójka Wojciecha Czerlonko dała zwycięstwo z MKS-em (90:89), kilka dni później w Krośnie dobitka Przemysława Żołnierewicza dała im dwa punkty (80:79).

Asseco to drużyna która przed sezonem skazywana była na pożarcie, walczy i potrafi wygrywać. Młodzi polscy koszykarze dowodzeni przez doświadczonego Krzysztofa Szubargę i wspierani weteranem Piotrem Szczotką pokazują charakter i boiskową bezczelność. Warto wspomnieć o rozgrywającym Asseco Krzysztofie Szubardze, który w ostatnich trzech sezonach spychany był w koszykarski niebyt. 59-krotny reprezentant Polski w wielkim stylu powrócił do parkiet, na którym wychowanek Noteci Inowrocław spisuje sie znakomicie, notując w obecnych rozgrywkach 17.4 pkt. i rozdając 4.9 asysty. Kolejnym zawodnikiem który ciągnie wózek pod tytułem Asseco jest wychowanek Zastalu Zielona Góra - Filip Matczak (13.7 pkt., 4.2 zb., 3.1 as.). Kariera młodego Polaka nabiera rozpędu, Filip  kiedy przychodził do Asseco, zdobywał średnio 3,7 pkt., teraz jest drugim strzelcem, podającym i najlepszym przechwytującym swojej drużyny. Następnym graczem który napędza Gdynian jest 21 letni Przemysław Żołnierewicz. Przemek obok Szubargi i Matczaka jest w trójce najlepiej punktujących Asseco.

DJ Thompson /Grzegorz Grochowski - Krzysztof Szubarga/ Marcel Ponitka
Sebastian Kowalczyk /Arkadiusz Kobus - Filip Matczak/Bartosz Jankowski/ Mariusz Konopatzki
Devante Wallace/Jacek Jarecki - Przemysław Żołnierewicz/Filip Put/Wojciech Czerlonko
Michał Gabiński/Maxim Salach - Piotr Szczotka/Mikołaj Witliński
Michael Fraser/Mateusz Bartosz - Roman Szymański(?)/Łukasz Frąckiewicz

Spotkanie Polfarmex Kutno z Asseco Gdynia rozegrane zostanie w sobotę (11 lutego) o godz. 17:30 w kutnowskiej Dziewiątce.