U22K: Widzew gra o złoto, UKS Basket o brąz!

19.02.2017 10:13:00 | Dariusz Kiedrzyński

Nasze dwie drużyny odniosły niebywały sukces w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Juniorek Starszych. 

Widzew Łódź, prowadzony przez trio trenerskie: Dariusza Raczyńskiego, Piotra Niewiadomskiego i Łukasza Czuku, wygrał wczoraj we wspaniałym stylu mecz półfinałowy z jednym z najtrudniejszych swoich przeciwników - GTK Gdynia 63:57 i dostał się do upragnionego finału. Należy dodać, że w zeszłym roku Widzew także grał o złoto, jednak wówczas uległ właśnie drużynie z Gdyni 64:67. 

W tym roku dziewczyny z Łodzi zmierzą się o godz. 13,15 z rewelacją tych Mistrzostw i zespołem, który wygrał w meczu półfinałowym z naszym UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 72:50 - ENEA AZS UJK Gorzów Wielkopolski.

Warto przypomnieć, że Widzew Łódź miał już okazję rozegrać mecz przeciwko zespołowi z Gorzowa Wlkp. w fazie grupowej tego turnieju, ulegając 52:75 (co, de facto, było pierwszą porażką Widzewa w tegorocznych rozgrywkach juniorek starszych). 

Transmisja na żywo z meczu finałowego rozpocznie się o godz. 13,15 - link do meczu TUTAJ

UKS Basket Aleksandrów okazał się wielką niespodzianką tych Mistrzostw. Każdy mecz w fazie grupowej tego finału był niesamowity. Dziewczyny pod wodzą m. in. trenera Piotra Neidera walczyły całym sercem, stawiając czoła kapitalnym rywalkom z Poznania, Gdyni i Wołomina. UKS Basket wygrał arcytrudny mecz przeciwko GTK Gdynia, a dalej z Wołominem i by dostać się do strefy medalowej musiał czekać na rezultat meczu GTK Gdynia z ENEA AZS Poznań (Gdynia musiała go wygrać minimum 13 punktami). Szczęście uśmiechnęło się do Basketek. Zespół Gospodyń turnieju rozbił poznanianki 14 oczkami 66:52 i Basket dostał się do półfinałów. 

W półfinale okazał sie lepszy zespół z Gorzowa Wielkopolskiego, niemniej jednak dziś dziewczyny z Aleksandrowa Łódzkiego będą miały szansę odnieść historyczny sukces i wywalczyć brązowy medal grając przeciwko Gdyni.

Mecz rozpocznie się o godz. 11 - transmisja na żywo TUTAJ.

Wynik:

GTK Gdynia - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 61:40 - statystyki TUTAJ

Trzymamy kciuki za nasze drużyny!!!

in4matica.pl