U22K: Widzew Łódź Mistrzem Polski!

19.02.2017 14:39:00 | Dariusz Kiedrzyński

Koszykarki po bardzo emocjonującym i wyrównanym spotkaniu finałowym wygrały z ENEA AZS AJP Gorzów Wielkopolski 63:56 spełniając swoje marzenia o złotym medalu!


fot. www

Widzewianki stanowiły dziś prawdziwy zespół. Każda z zawodniczek włożyła całe serce w swoją grę i to zdecydowanie zaprocentowało. Widzew Łódź prowadził w tym meczu praktycznie od samego początku, lecz to gorzowianki zdołały zachować więcej sił, by po przerwie narzucić swój styl gry i odrabić straty. Co więcej, Gorzów zaczął powoli oddalać się od Widzewa prowadząc już 49:40 w połowie trzeciej kwarty.

Jednak prawdziwego mistrza poznaje się nie po tym jak zaczyna, ale jak kończy. Widzewianki zacisnęły gardę i wspaniałą grą w obronie powróciły do gry.  W najważniejszych momentach meczu wyjściowa piątka robiła kapitalną pracę. Magdalena Pisera rzuciła najwięcej punktów w zespole, bo aż 14. Sylwia Bujniak i Julia Drop były motorem napędowym łódzkiej drużyny, która odzyskała prowadzenie na 5 minut przed końcem spotkania i nigdy więcej go nie straciła. Sylwia Bujniak trafiła bardzo ważny kosz na 1:33 sekund do końca meczu dając prowadzenie Widzewowi 61:56, zaś Magdalena Ratajczak przypieczętowała zwycięstwo celnym rzutem spod kosza po kapitalnej asyście Julii Drop kilkadziesiąt sekund później (zresztą, prowadzenie gry Widzewa przez Julię Drop - nieprawdopodobne). Należy też pochwalić grę Klaudii Gertchen oraz Wiktorii Zapart - pierwsza rzuciła 8, a druga 12 punktów plus 6 zbiórek. 

Gratulujemy całemu zespołowi wielkiego sukcesu! Czekamy na szerszą relację z Mistrzostw.

Statystyki z tego meczu TUTAJ

in4matica.pl