Juniorzy starsi z Kutna bez medalu

26.02.2017 13:26:00 | Dariusz Kiedrzyński

Zakończył się turniej finałowy juniorów starszych U20. Drużyna KKS Pro-Basketu Kutno po rozegraniu czterech meczów zajęła ostatecznie 8 miejsce.


fot. www

Wielki Finał Mistrzostw Polski Juniorów Starszych odbył się 26 lutego br. w Gdyni. Wzięły w nim udział drużyny, które przed turniejem stawiane były w roli faworytów do tytułu mistrzowskiego - WKK Wrocław i Śląsk Wrocław. Obydwie dolnośląskie drużyny, które wzięły udział w finale, były rywalami jedynej naszej drużyny w turnieju finałowym - KKS Pro-Basket Kutno. Nasz zespół ostatecznie zajął 8. miejsce w klasyfikacji końcowej. W fazie grupowej WKK Wrocław okazał się lepszy od drużyny zza miedzy - 79:67.  W finale Śląsk Wrocław zrewanżował się WKK i wygrał 70:57.

Warte pokreślenia jest, że łódzki sędzia Michał Chrakowiecki poprowadził mecz o złoty medal! Na co dzień jest arbitrem Polskiej Ligi Koszykówki (jedynym z województwa łódzkiego), który w Gdyni bierze udział w campie sędziowskim wraz m. in. z naszym sędzią PZKosz - Łukaszem Łazińskim. Nominacja na mecz finałowy była wyróżnieniem dla naszego arbitra.

in4matica.pl