U18K: PTK Pabianice trzecią drużyną w Polsce!

20.05.2018 19:50:00 | Dariusz Kiedrzyński

Wielki sukces drużyny trenerek Sylwii Wlaźlak i Edyty Koryzny! Juniorki z Pabianic wracają z turnieju finałowego Mistrzostw Polski z brązowym medalem. Gratulacje.


fot. www

PTK CIS Multis Multum Pabianice, po zajęciu drugiego miejsca w swojej grupie, przegrało mecz półfinałowy z przyszłym Mistrzem Polski - ENEA AZS Gorzowem Wielkopolskim 45:65. Na szczęście wystarczyło pabianiczankom sił, by w meczu o trzecie miejsce zrewanżować się zespołowi GTK Gdynia za wcześniejszą porażkę w fazie grupowej 45:58.  Więcej na temat turnieju finałowego w Gorzowie Wielkopolskim pisaliśmy TUTAJ.

PTK Pabianice po ciekawym spotkaniu udało się wygrać z gdyniankami 66:57 - statystyki TUTAJ. Warto zaznaczyć, że zespół z naszego okręgu zagrał zaledwie sześcioma zawodniczkami, z których najwięcej rzuciła Martyna Dolewa (18 punktów) dodając do tego aż 11 zbiórek. O końcowym sukcesie zdecydowała trzecia kwarta, w której pabianiczanki zdołały wyjść na w miarę bezpieczne prowadzenie. 

Tegoroczny sukces potwierdza wielką klasę i siłę drużyny z Pabianic, która drugi rok z rzędu awansowała do fazy medalowej Mistrzostw Polski przywożąc do Miasta Włókniarzy brązowy medal. 

Justyna Rudzka została wybrana jedną z pięciu najlepszych zawodniczek turnieju, zaś Martyna Dolewa MVP swojej drużyny.

Wielkie gratulacje!

in4matica.pl