Łodzianki trzecie w Polsce!!!

29.03.2015 10:57:00 | Sekretarz Biura

Podopieczne trener Izabeli Maj i Bożeny Sędzickiej wywalczyły trzecie miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Gratulujemy!

Łodzianki podczas turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Giżycku jak burza przeszły fazę grupową. Wygrały wszystkie trzy spotkania i do półfinału awansowały z pierwszego miejsca. W pierwszym meczu nasza reprezentacja rozprawiła się z Wielkopolską wygrywając 58:38. Pierwsza połowa, a zwłaszcza zdominowana przez łodzianki pierwsza kwarta (17:5) ustawiła dalsze losy spotkania. Na uwagę zasługuje skuteczna gra zawodniczki PTK Pabianice Julii Piestrzyńskiej (7 na 7 rzutów za dwa punkty), która miała przy okazji osiem przechwytów.

W drugim meczu łódzka kadra nie dała szans Śląskowi. Dobra gra w obronie zwłaszcza w trzeciej odsłonie spotkania wygranej 11:2 pozwoliła na spokoje zwycięstwo 50:33. 17 punktów i 7 zbiórek miała Julia Stankiewicz z Widzewa. W ostatnim pojedynku grupowym Łódzkie rozgromiło Kujawsko-Pomorskie 60:35. Tym razem jednak pierwsza połowa była dość wyrównana i do przerwy prowadziliśmy różnicą zaledwie dwóch punktów. Dobra gra w drugiej połowie, a zwłaszcza w czwartej kwarcie pozwoliła na przypieczętowanie pierwszego miejsca w grupie.

Półfinałowe starcie z dolnośląską reprezentacją obfitowało w emocje - nie tylko te sportowe. Nasze reprezentantki po trzech kwartach prowadziły różnicą 17 punktów i wydawało się, że nic nie jest w stanie odebrać im finału. Niestety ostatnia kwarta to porażka łodzianek... różnicą 17 punktów właśnie! W ten sposób kibice byli świadkami dogrywki, którą kadra Dolnego Śląska wygrała 14:3. Nie obyło się bez nieprzyjemnych sytuacji. Przez całe spotkanie naszym zawodniczkom przeszkadzała siedząca na trybunach kadra Pomorza. Zespół ten uniemożliwiał wykorzystania czasu łódzkim trenerkom. Kadra Pomorza wolała by to reprezentacja Dolnego Śląska awansowała do finału, gdyż w nim nie wystąpi najlepsza zawodniczka tej drużyny. Łódzki Związek Koszykówki zamierza wystosować pismo w tej sprawie.

W meczu o brązowy medal łodzianki udowodniły swoją siłę pokonując Kujawsko-Pomorskie 54:44 dzięki czemu wracają z trzecim miejscem w OOM.